4. část - Nečekaná pravda

23. května 2013 v 20:23 | van Filuta |  Příběh rodiny Athos
Leo a Elis se podívali na první zápis v deníku. Byl starý čtyři roky, tedy rok předtím, než jejich táta zemřel. Elis se podívala na Lea s nevyřčenou otázkou: Neříkala babička, že si psal ten deník dlouho?
Leo pokrčil rameny a podíval se znovu do deníku. Začal nahlas číst, i když měl problém jednotlivá písmena rozpoznat. Poznal, že deník psal jeho otec, neznal nikoho s podobným písmem, jenomže nebylo zvykem, aby psal rychle a všechny písmenka tolik nemaloval. Muselo se něco stát, protože jinak by nepsal tak škaredě.

19. června 2009
Mé přísně utajené pátrání se konečně vyplatilo. Deborah Sallyvenová se už příliš dlouho potuluje poblíž mě a mojí rodiny. Ona musí vědět, že já znám její malé tajemství. Proč by se jinak tolik lísala Zitě do přízně?
Mám v plánu se dostat do oné prokleté laboratoře v Německu. Pokud vím, nedávno ji zase navštívila, i když se zařekla, že do ní už nikdy nevkročí... Doufám, že v laboratorních spisech naleznu něco víc o tom, kým vlastně je. Na oko hrané přátelství se začíná rozpadat, jak si postupně přestáváme věřit a já se obávám, že Deborah už taky dlouho nevydrží a něco podnikne.
Nemohu dopustit, aby ublížila rodině, musím odejít dřív, než se pro cokoli rozhodne...

Elis vytřeštila oči. "Jednadvacátého června zmizel a máma tvrdila, že onemocněl a doktoři si ho nechají v nemocnici!" vykřikla překvapeně.
Leo si musel přiznat, že si vše pamatuje do puntíku. Někdy mu přišlo, že jeho sestra má fotografickou paměť, protože máloco zapomněla. Znovu si přečetl poslední větu. Nemohu dopustit, aby ublížila rodině, musím odejít dřív, než se pro cokoli rozhodne... Věta se mu pořád vracela zpátky a on se jí nemohl zbavit.
"Ale pokud táta neonemocněl, znamená to, že může být..." Myšlenku nestihl Leo dokončit. Elis popadla deník a rychle prolistovala až na konec.
Oba vytřeštili oči. Poslední zápis měl datum, které jasně tvrdilo, že jejich otec může být naživu.
5. listopadu 2012

Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.