Percy Jackson - Moře nestvůr

21. května 2013 v 21:54 | van Filuta |  Svět knihomolky Van!
Moře nestvůr je druhým dílem mezinárodně úspěšné edice Percy Jackson. :-)

Název: Percy Jackson - Moře nestvůr (originál: Percy Jackson 2 The Sea of Monsters)
Autor: Rick Riordan
I další díl nám samozřejmě přináší nakladatelství Fragment (zde).

Percymu zbývá poslední den na akademii Meriwether. Tu noc se mu zdál podivný sen o Groverovi a on má strach, že to nebyl obyčejný sen, ale vidina. Ráno mu máma oznámí, že do Tábora polokrevných by měl nastoupit až později v létě, protože se vyskytly nějaké problémy. Percy tak míří do školy se svým kamarádem Tysonem při špatné náladě. Jenomže ve škole se objeví pětice podivných kluků, kteří, jak se ukáže, chtějí Percymu dělat problémy...

Mě se tento díl velice líbil. Má dobrou pointu a je plný vtípků a narážek na Kyklopy. :-D Nicméně, pokud jste nečetli předešlý díl, nebude Vám připadat moc dobrý... Takže si rozhodně přečtěte Zloděje blesku a teprve pak Moře nestvůr. Pokud máte rádi mytologii Starověku, budou Vás takové knihy bavit. ;-)


Předešlé díly:

V současné době všichni věrní fanoušci Percyho Jacksona očekávají premiéru druhého filmu natočeného podle knihy Moře nestvůr. V srpnu proběhne v Americe a ve stejnou dobu bychom se měli dočkat i zde v Česku. ;-) (Premiéra filmu proběhla 15. 8. 2013 - viděla jsem a, ačkoliv byl začátek filmu dost dobrý, protože se držel knihy, konec mě dosti zklamal...)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.