Percy Jackson - Zloděj blesku

19. května 2013 v 20:20 | van Filuta |  Svět knihomolky Van!
Zloděj blesku, první díl světoznámé série Percy Jackson.

Název: Percy Jackson - Zloděj blesku (originál: Percy Jackson 1 The Lightning Thief)
Autor: Rick Riordan
Veleúspěšnou sérii Percyho Jacksona vydává nakladatelství Fragment (zde).

Percy Jackson, hyperaktivní kluk s poruchami pozornosti, patřící mezi problémové děti. Každý rok střídá školu, protože ho vždy vyloučí.
V šesté třídě se nachází na akademii Yanci. Vyráží na školní výlet, kde se pohádá s Nancy Bobofitovou a zhodí ji do kašny. Jenomže on sám si nějak neuvědomuje, že jí to udělala a ostatní říkají, že ji do kašny vtáhla sama voda. A tak si Percyho odvádí paní Doddsová, matikářka, kterou Percy nenávidí. Jenomže vzápětí se z pan Doddsové stává nestvůra, se kterou se Percy vypořádá jenom proto, že mu učitel Brunner půjčí své pero, které tak úplně není perem. Je to kouzelný meč. Když se později vracejí, jeho kamarád Grover se chová divně a pan Brunner vypadá, že si nic nepamatuje...

Mě osobně se kniha líbila. Rick Riordan dnes už patří mezi mé oblíbené autory, dávající záruku kvalitní četby. Měl originální nápad, vytvořit svět bohů Olympu v dnešním světě. Já mám slabost pro Starověk a jeho božstvo a proto jsem si knihu koupila a nyní se opět nemůžu dočkat pokračování. :-)


Zloděj blesku dnes již existuje i jako film, který měl premiéru v únoru 2010. Není špatný, ale jak už to tak bývá... Nejdřív se podívejte na film a pak teprve si přečtěte knihu, protože jinak Vás film bude nudit. ;-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.