11. část - Až příliš mocná síla

29. června 2013 v 19:23 | van Filuta |  Příběh rodiny Athos
Takže... Protože jsem stále nevymyslela název celého příběhu na pokračování, rozhodla jsem se pojmenovat každou část jinak. Snažím se vystihnout vždy události danné části a podle nich vymyslet název. Na celkový název příběhu si hold budete muset ještě počkat. :-)


"Leo!" vykřikla zoufale Elis a přiskočila k zábradlí. Bezmocně hleděla, jak Leo s jekotem padá do moře.
Chtěla za ním skočit, i když věděla, že je to sebevražda. Chtěla něco udělat, ale byla tak v šoku, že ji to přimrazilo na místo.
Přiklusal k ní kapitán a chytil se za pusu. "To ne," zašeptal přes prsty.
Elis dál hleděla na místo, kde Leo zmizel pod hladinou. Příšerně zbledla a zdála se být křehká, jako by jediný dotek stačil na to, aby se rozsypala. Roztřásla se, když ji obklopila prapodivná záře...

Leovi se zdálo, že čas se zpomalil. Těsně předtím, než ztratil rovnováhu a přepadl přes zábradlí, stačil odhodil otcův deník dál na palubu, aby neskončil ve vodě. Při pádu mu myšlenky v hlavě zběsile běžely. Snažil se vzpomenout si na něco víc z onoho dne, kdy se Fernando Athos postavil neporazitelné mořské nestvůře.
Prudce narazil na hladinu vody, až mu vyrazila dech. Potopil se bez kyslíku, neschopný se pohnout s očima vytřeštěnýma hrůzou. Najednou jako by opustil přítomnost a vrátil se do minulosti. Viděl vzpomínku, kterou tolik potřeboval.
Tisfa se dostala k malé lodi Protectione patřící rodině Athos už pár generací. V té chvíli o ní nikdo netušil. Nebo snad ano?
Loď se rozhoupala na nečekaných vlnách. Elis se nervózně skrčila na stoličce v lodní jídelně, Leo se zarazil v půli cesty ke stolu. Matka se nervózně podívala na otce. Ten se zamračil a vyšel nahoru z podpalubí.
Trvalo dlouho, než se vrátil. Tvářil se zděšeně a nepřístupně zároveň. Popadl vidličku a odešel zase nahoru. Po cestě zpátky nahoru jen poznamenal: "Tisfa."
Matka popadla Elis do náruče a rozeběhla se směrem ke své kajutě uprostřed lodi. "Leo! Poběž!" zaječela stísněně.
Leo se však chtěl dozvědět, co se to děje. Místo aby se vydal za matkou, vyběhl rychle schody. Přikrčil se ke schodům a vystrčil jen hlavu, aby viděl, co otec provádí.
Fernando už nedržel vidličku. Tu měla zabodnutou v jedné nosní dírce nestvůrná hlava nějaké kočkovité šelmy. Propalovala pohledem Leova otce a výhružně vrčela. Otevřela tlamu a odhalila hrozivé tesáky. Hlasitě zařvala, chňapla po Fernandovi, ale ten, jako by byl jen vzduch, se rozplynul v mlze.
Objevil se kousek od Tisfiny hlavy a chytil se jí za jeden z mnoha ostnů. Tisfa začala divoce házet hlavou v marném pokusu ho shodit. Fernando se držel pevně, i když bylo poznat, že mu síly ubývají a ruce kloužou dolů.
Tisfa znovu zavrčela. Zvedla hlavu vysoko do vzduchu a věnovala Leovi pohled, kterým jako by říkala: "Teď se dívej na smrt svého otce." S tím se ponořila pod hladinu a zmizela.
"Tati!" zaječel Leo a vyběhl k okraji lodě. Tisfa nebyla nikde vidět.
Leo čekal a čekal. Dlouhé minuty se nic nedělo. Hladina byla klidná a Tisfa i otec jako by zmizeli pryč ze světa.
Naráz se nad hladinu vynořila hlava otce. Kašlal a plival vodu, ale byl živý. Podíval se nahoru a všimnul si Lea. V očích se mu zalesklo pochopení. "Leo!" zařval na něj. "Běž pro maminku, ano?"
Leo se rozeběhl ke schodišti, ale něco ho zastavilo. Ohlédl se.
Tisfa vyskočila z vody a přeletěla přes loď. Jeden z ostnů měla vyrvaný a zabodnutý do oka. Tiše zavrčela a zmizela znovu pod hladinou.
Leo se zarazil na místě. Jeho otec už zase stál na palubě a zdálo se, že je úplně suchý. Přešel k Leovi a pocuchal mu vlasy. "Věděl jsem, že se neschováš," zasmál se, jako by taková událost byla úplně normální. "Tisfa je poražena, dá nám pokoj, neboj se. Hlavně neříkej mamince, že jsi mě sledoval."
Leo přikývl.
Jeho otec hleděl směrem, kde Tisfa zmizela pod hladinou. "Nepomstíš se na mých dětech," zašeptal tiše.
Leo se probral ze své vzpomínky. Už se mohl hýbat a připadalo mu, že dokonce není vůbec mokrý a může dýchat...
Tisfina hlava se objevila přímo před ním s podlým úšklebkem.
Leo napřáhl ruce před sebou a oceán se podvolil jeho vůli...

Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.