6. část - Všude samá tajemství

1. června 2013 v 15:41 | van Filuta |  Příběh rodiny Athos
Elis zbožně hleděla na malý bloček. Natáhla se po něm a opatrně jej vzala, Leo ji nechal.
Zatímco si jeho sestra prohlížela otcův zápisník, pokusil se Leo trochu urovnat rozsypané peří. Něco málo dal zpět do polštáře, který dočasně slepil lepicí páskou. Zbytek peří musel poschovávat, aby matka nic nepoznala. Naaranžoval polštář tak, že vypadal skoro stejně jako předtím. Zamřačil se na polštář, byl moc spláclý.

Elis se zvedla z postele a položila zápisník na stůl. Dlouhou chvíli stála, ruku na zápisníku, zahleděná někam daleko. Pak se otočila zpátky k Leovi. "My dva tátu najdeme. Ta prokletá laboratoř... Táta o ní něco psal už v prvním deníku, je tam dokonce její kresba. Nemyslíš, že je dobrý nápad, začít hledat tam, když se o ní zmiňuje hned v prvním zápisu deníku?" navrhla zvesela a usmívala se tak, jako ještě nikdy. Úplně zářila.
Leo se zmohl jen na přikývnutí. Chtěl tátu najít,to ano, ale nepotřeboval způsobit další problémy. Už teď věděl, že za divné chování matky může on. Neměl jsem to dělat, neměl jsem pokoušet její trpělivost... řekl si v mysli. To tajemství ho trápilo, chtěl se sestře svěřit, ale nedařilo se mu nalézt dost odvahy, aby jí to řekl.
Zvedl se a vzal všechno, co podle něj bylo důležité. Kašle na to. Jeho matka ví, že jejich otec je naživu. Našel dopisy, které jí od něj chodili, zjistil dokonce, že jí párkrát řekl, kde zrovna je. Zmínil se i o tom, že by měla pozdravit děti, ale to ona neudělala. Tajila jim, že žije celé čtyři roky, tak proč by měla něco říkat zrovna teď?
Odemčel, vyšel z pokoje a překvapenou sestru nechal za sebou.
"Leo?" ptala se tiše Elis, když ji nechal samotnou v pokoji. Zamračila se. Leo musí něco tajit, jinak by se nechoval tak divně, zvlášť ne teď. Rozeběhla se za ním.
Leo však stačil vyběhnout ven a zjistil, že jeho očekávání se naplnilo. "Já věděl, že se to stane," prohlásil sebejistě ve chvíli, kdy Elis vyletěla ven ze dveří a uviděla to, co Leo.
U břěhu, kam až si mohla dovolit, kotvila obrovská výletní loď Roca Fantasia. Musí mít hluboký ponor, protože je vážně velká a vůbec není nenápadná. Bíložlutá příď zdobená bronzovou sochou pegase s tím, že hlava, přední nohy a křídla trčely vysoko vzhůru, zatímco zadní nohy, tělo a ocas byly pouhým náznakem součástí lodi. Celá loď, složitě zdobená vypodobněními fantazíristyckými symboly, zvířaty a vším možným. Není divu, že se jmenuje Fantasia.
"Co to kruci-" začala Elis, když ji Leo přerušil.
"Roca Fantasia čeká, Elis. Vezmi si všechno, co potřebuješ, ještě dnes vyrazíme do Německa."
Vzduchem jako by zazněl babiččin hlas. Věř ve zkušenost a sílu Leonarda a hlavně svou statečnost a odolnost sebe, Elisabeth. Vaše společná moudrost a velké dědictví rodu Athos společně s dědictvím rodu Dariva vám oběma ukáže správnou cestu.
Elis zaběhla do domu, popadla to nejnutnější a především oba otcovy deníky. Do batohu naházela nějaké jídlo a oblečení, vytáhla svoji i Leovu pokladničku a s omluvou sebrala něco málo matce z její peněženky na chodbě. "Nevím, proč to dělám," zašeptala sama pro sebe. "Ale přijde mi to tak správně. Něco mi říká, že táta se musí vrátit."
Vyběhla za Leem, ten měl v ruce už taky batoh, i když netušila, kde ho vzal. U břehu stáli dva muži u člunu vytaženém na břeh. Povídali si.
"Připravená?" zepal se Leo sestry.
Okouzleně hleděla na loď a jen mírně kývla. Znovu se usmála. Leo ji chytil za paži a vedl ji ke člunu.
Rychle nasedli, muží odrazili člun a začali veslovat k lodi.
Zita Athosová, dříve Darivaová, vyběhla ven. "Ne!" vykřikla. "Ještě nenastal čas!"
Leo se netvářil nijak. Díval se před sebe, ale matku jakoby neviděl. Ta se zhroutila na zem s brekem.
Elis se zamračila. Podle matčina chování poznala, že ví, kam míří. Ale proč se Leo chová způsobem, že to celou dobu věděl?
Leo se zvedl a zadíval se na matku. "Ty víš, kde nás najdeš, mami," zavolal na ni.
Matka ho probodla pohledem.
Pak se rozplynula v prach.

Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.