8. část - Roca Fantasia

18. června 2013 v 13:31 | van Filuta |  Příběh rodiny Athos
Tak dnes jsem se rozhodla přidat další část příběhu o Elis a Leovi, protože jsem nemocná a nemůžu využít toho krásného počasí. Doufám, že se Vám tato část bude zase líbit. :-)

Elis stála na lodní přídi. Bezcílně hleděla před sebe. Nekonečné moře a pohupování lodě na vlnách ji uklidňovalo.
Ale i přes to, se jí něco nezdálo. Její bratr hned po nástupu na loď zmizel někam do podpalubí. Uklidňoval ji, že se nemá strachovat, že se vrátí, ale něco s ním bylo špatně. Choval se podivně. Když jí říkal, ať zůstane nahoře na palubě lodi, pořád nervózně těkal očima sem a tam. Potom vzal ze svého batohu jakousi krabičku tvaru válce a seběhl dolů po schodech do podpalubí.
Elis se znovu zamračila. Už předtím měla podezření, že jí bratr něco tají. Ale teď... Bylo nadmíru jasné, že si něco nechal pro sebe. Krucinál, Leo... Co může být tak důležité, že mi to nemůžeš říct? ptala se sama sebe.
Z myšlenek ji vytrhl příjemný hluboký hlas, který ji přinutil se otočit.
"Jak se Vám líbí na mé lodi, slečno?" zeptal se nenápadný námořník v bílé uniformě s občasným černožlutým zdobením, lesknoucí se čistotou a očividným udržováním. Mírně se usmíval, pronikavě modré oči zasněné, jako by viděly jedině nekonečné míle oceánu, které by námořník chtěl zdolat. Trochu podsaditá postava a na ní nesouměrně velká hlava působila komicky. Na uniformě měl připíchnutých pár vyznamenání a na bílém štítku se zlatými okraji měl svoji hodnost a jméno: Kapitán Korkorán.
Elis měla co dělat, aby se nezačala smát. Vážně se jmenuje Korkorán? Doufala, že se připitoměle neusmívá, protože by to nebylo zrovna nejslušnější. Jenže jméno Korkorán na kapitána rozhodně sedí.
"Je tu krásně," odpověděla konečně Elis a přinutila se spokojeně usmát.
Kapitán Korkorán mírně přikývl. "Ano, loď, jako Roca Fantasia, se jen tak nevidí," přitakal potěšeně. "Chtěl bych Vás a Vašeho bratra-"
Větu nedokončil, na příd vyběhl udýchaný námořník. Divoce máchal rukama a snažil se popadnout dech. Když se mu to podařilo, zděšeně ze sebe vyrazil: "Kapitáne, na levoboku je mořská nestvůra!"
Všichni tři vyběhli na levou stranu přídě, aby zjistili, co za nestvůru je ohrožuje...

Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.