12. část - Tisfa se nestačí divit

12. července 2013 v 22:37 | van Filuta |  Příběh rodiny Athos
Tak, protože jsem tu týden nebyla a, jak doufám, už se nemůžete dočkat pokračování příběhu, protože jsem ho usekla v opravdu napínavé chvíli, sepsala jsem pro všechny mé věrné čtenáře další díl. Na dovolené v Emirátech jsem hodně přemýšlela o knize, kterou píši a občas jsem dostala nápad i na příběh Lea a Elis, takže jsem si vše samozřejmě zapsala. Je bezva pročistit si hlavu, hned mám lepší nápady. :-D


Leo si najednou připadal plný síly. Oceán jako by mu dodával odvahy čelit neporazitelné mořské nestvůře.
Leo občas výdával podivné věci, ale myslel si, že všechno je to jen kvůli jeho kvalitní fantazii. Doufal, že to není pravda, že si všechno jen vymyslel.
Jenomže teď... Teď před ním plavala mega příšera a tu si rozhodně nepředstavoval.
Zdálo se mu to, nebo se na něj Tisfa vážně posměšně usmála?
A pak uslyšel ten hlas. Hluboký chraplák, který rozhodně nezněl lidsky. A rozhodně ho slyšel jen v mysli.
Ta tvá nezkušená kouzla mi neublíží, maličký, šeptal tiše hlas. Nezabil mě tvůj otec, nezabil mě ani nikdo jiný. Žiji už tisíce let a ještě stále jsem nebyla poražena. Víš, nestvůry nemůžeš zabít. Ano, můžeš se nás zbavit. Jenomže... Dřív nebo později se stejně vrátíme. I kdyby se ti nějakým zázrakem podařilo se mě zbavit, já si nedám pokoj. Najdu tě znovu a pomstím se. Tvůj tatík se mnou neměl bojovat. Kdyby mě nechal trochu zpustošit tu jeho plachetničku, neslíbila bych mu pomstu na jeho nejbližších.
Ten hlas Lea naprosto paralizoval. Najednou mu ruce, které před sebe instinktivně vymrštil, ochably. Tupě zíral na Tisfinu hlavu. Sledoval její oči a začínalo mu to docházet... Snaží se ho přesvědčit, ať s ní nebojuje, aby měla snadnou svačinku.
To Lea rozzuřilo ještě víc. Snažil se pohnout, ale voda jako by se najednou obrátila proti němu. Začínal se dusit, nemohl se pohnout a Tisfa se pomalu přibližovala. Probodávala ho pohledem. Všimnul si, že jedno oko jí míň žhne a má ho poškozené. To oko, do kterého jí jeho táta zabodnul její vlastní osten. Ten osten, který jí chyběl těsně za hlavou.
Víš, já jsem postrach moří. Kraken... Pche! To já mořím vládnu! pokračovala Tisfa. Velký Kraken si připadá, ale když vidí mě, má co dělat, aby přede mnou utekl. Lidi mě neradi potkávají, protože ráda napadám lodě pro zábavu. Nejlépe, pokud jsou na palubě stvoření tvého druhu, Leonarde. Takovým se moc ráda pomstím za to, co mi udělali. Zlostně zasyčela a z jehličkového zobáku na okamžik vyletěl rozeklaný jazyk.
Bude ti lépe, když mi nebudeš vzdorovat. Tvůj život skončí rychle. Nebudeš muset prožít události, které tě čekají. Vidím do budoucnosti, Leonarde. Mocný rod Athos byl odjakživa stíhán jednou pohromou za druhou. Po určité době to jeho příslušníky přestalo bavit a proto dělali všechno proto, aby jejich život už skončil. Většinou se jim nepodařilo zabít a tak se zbláznili. Do tvé krve se však přimotala ještě rodina Dariva. Ty a tvá sestra jste nejmocnější stvoření svého druhu, jaké kdy byly a proto váš život bude podle ostatních úžasný, ale zahoří rychle. Nebojuj se mnou. Stejně se nedožiješ více než dvaceti let a tzím, že se budeš chtít zabít hodně brzy po našem setkání.
Leo byl stále mimo. Nechce tomu věřit, nechce věřit nepříteli, ale hluboko uvnitř ví, že Tisfa má nejspíš pravdu. V životě ho nečekají nijak pěkné události, tak proč žít?
V tu chvíli do vody vletěl paprsek oslnivého světla a zasáhl Tisfu do poraněného oka. Hlasitě zařvala.
Tak ty chceš bojovat! zasyšela výhružně a zaklapala zobákem.
Zrovna se chystala na Lea vrhnout, když ji znovu zasáhl ten podivný paprsek.
Leovo sevření naráz povolilo. Rychle máchnul rukama před sebe, jak už to udělal předtím.
Tisfa jen zděšeně vytřeštila oči, než ji oceán začal mačkat jako ve svěráku. Ječela bolestí a zoufale se snažila bránit.
Leovi spadla hlava ochable na hrudník. Nesmím povolit, říkal si.
Tisfa se na něj naposledy podívala. Tohle není konec, uslyšel ji jen, než se rozpadla na prach.
Pak Leo ztratil vědomí.

Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.