Moc ráda si vymýšlím slova...

30. července 2013 v 14:25 | van Filuta |  Co se mi událo...
Přeřeky zajisté dobře znáte... Já se s nimi setkávám velice často, protože většinou mluvím docela rychle, a tak řeknu dvě slova zaráz, což znamená, že je spojím, a něco z toho vznikne. A ano, mnohokrát jsem řekla něco tak podivně znějícího, že teď takové slovo ráda používám!
Tady máte TOP 3 slova a přeřeky, co jsem vymyslela!


1) Truchlivé dřevo
To jsem byla ještě menší, když nás taťka vždy vytáhl, ať mu jdeme pomoct natahat dřevo do kotelny. Mamka si zrovna dávala přestávku a taťka mě pověřil, ať jí donesu práchnivé dřevo. Sotva mi ho vrazil do ruky, odešla jsem ho předat mamce. Když jsem došla, nemohla jsem si vzpomnět na slovo práchnivé a tak jsem řekla: "Tady máš to truchlivé dřevo."

2) Vraho
To je tak, když hraji Transformice... Ve hře existuje tzv. "favo" - favoritizování hráče, někomu nadržujete. A zrovna jsem hrála, když se jeden šaman (taková pomocná myš) rozhodl udělat favo. Měl částečně rozestavěnou stavbu, díky které by se myši dostaly k sýru a zpět do díry, ale on chtěl jednomu hráči dopřát "first" (první místo). Začal kouzlit a někdo začal psát favo, když se jeho stavba rozhodla nás všechny zabít. Všichni, kdo stáli na stavbě byli rázem po smrti a já spojila dvě slova. "To není favo, to je vraho!" (vraho = favo + vražda)
Později jedna kámoška z Tfm vraho upravila na Vrahofest - když se záměrně zabíjíme, vyhlásíme Vrahofest.

3) Fakra
Tentokrát zavítám do docela nedávné minulosti... Už nevím, co přesně jsem dělala, ale myslela jsem, že se mi to podaří, když mamka řekla, že jsem udělala chybu. A já chtěla říct zároveň sakra a fuck, takže z toho vzniklo... Fakra!

4) BONUS - William Shakespeare...
To už je taky docela dávno, co jsem našla to mamčino přáníčko ke čtyřicátinám...? Nejspíš... :-D Nevím přesně, co v něm bylo, ale psalo se tam něco o tom, že umělci, významné osobnosti a vládci po sobě sice zanechali stopu v dějinách, ale narozdíl od oslavence už nežijí. Na přáníčku byly nakreslené sochy umělců v podobě myší. Vždy jen hlava na podstavci se jménem. Pamatuji si, že byly tři, Julius Gaius Caesar, William Shakespeare a, myslím, Leonardo da Vinci. Tehdy jsem anglicky ani pořádně neuměla a cit pro čtení jsem získala až později, takže jsem louskala jméno Williama Shakespeara. A co z toho vzniklo? Cituji: Willijem Šejkspéro... Jak si ze mě tehdy všichni utahovali...

A co Vaše přeřeky a vymyšlená slova? Stalo se Vám také někdy, že jste řekli něco hodně podivného?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.