Caput!

22. srpna 2013 v 18:34 | van Filuta |  Co se mi událo...
O svých cestách jsem již psala, ale tuto příhodu jsem vynechala, protože jsem si na ni nějak nevzpomněla... A tak jsem tady, abych to napravila!

Minulý rok jsem byla na dovolené v Řecku na ostrově zvaném Rhodos. Rhodos je známý hlavně tím, že je to největší ostrov Řecka a údajně na něm kdysi stál jeden ze starých Divů světa - Kolos Rhódský.
Na Rhodosu se nachází významná vinařská oblast Embona a Motýlí údolí. Z Rhodosu se také nejčastěji pořizují fotky proslulých řeckých domků - kvůli Lindosu.
No, úvod bychom měli, můžu se do toho pustit.


Na dovolené mi společnost dělala starší z mých sester a mamka. Sestra chtěla vidět Lindos a já Motýlí údolí. Nabízel se nám výlet, při kterém bychom se podívaly do obou těchto míst + ještě bychom se podívaly do Embony a ochutnaly vína. Proto jsme se rozhodly, že ho vezmeme.
Když přišel den výletu, dala jsem si žabky, ve kterých se mi chodilo pohodlně. Netušila jsem, jakou chybu jsem udělala...
Sotva jsme dorazili na místo, odkud jsme sešli k Lindosu, jedna bota se mi rozpadla. Část, která rozděluje palec od ostatním prstů, mi povolila, takže mi bota padala.
Nicméně jsem musela vydržet. Čekal nás ještě dlouhý výšlap k pevnosti nad Lindosem. Po schodech se mi šlo naprosto "dokonale".
V pevnosti jsem svoji botu málem ztratila.
Při zpáteční cestě jsem botu opět málem ztratila, protože dolů se po schodech šlo ještě hůř. Ještě chvíli jsme se drželi průvodce, než jsme dostali rozchod.
Nafotily jsme, co se dalo a vyrazily do chodeb Lindosu. Obchůdky byly všude možně, ale žádné boty...
Konečně se nám podařilo najít obchod s botami. Před vchodem byly gumové žabky, které vypadaly pevně a pohodlně. Zkusila jsem si je a, když jsem zjistila, že mi padnou, šly jsme je koupit.
Starší paní v obchodě si všimla, že hned po zaplacení si sundávám botu a dávám si druhou. Podívala se na moje žabky, ukázala na tu rozbitou a prohlásila: "Caput!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.