Drobáky

2. září 2013 v 15:51 | van Filuta |  Co se mi událo...
Tak, protože jsem zase chvíli nebyla přítomna, zajela si do Prahy a oficiálně začala poslední rok zakládky, přinutila jsem se napsat něco nového.

Nejspíš asi většina raději zaplatí bankovkami, než drobáky, pokud je cena vyšší jak 60 Kč. To se pak drobné scházejí rychle. Určitě nejsem jediná, kdo má radši větší peníze, protože drobáky jsou těžké a pak mi tašku zbytečně zatěžují. Tatínek si vždy dělá srandu, že mu drobáky v peněžence utrhnou kapsu košile.


Rozhodly jsme se kámošce splnit její přání a uspořádat větší oslavu, která jí minulý rok příliš nevyšla. Před naším srazem, o kterém neměla oslavenkyně nejmenší tušení, jsme se zastavily v Albi, abychom koupily nějakou tu blbůstku jako dárek. Samozřejmě jsem platila bakovkami.
Úspěšně se poskládala celá parta holek a vyrazila do čajovny.
V čajovně si každá něco málo dala a, protože jsem usebe měla nejvíce peněz, společně s jednou nově poznanou kámoškou oslavenkyně jsme vyrazily zaplatit. Opět jsem získala spoustu drobáků za vrácení a holky mi vrátily každá svůj dluh.
Když jsem se rozloučila, měla jsem peněženku od drobáků už pěkně těžkou. Kdyby mi spadla na nohu, určitě by to pořádně bolelo...
Vydala jsem se koupit kryt na telefon, protože mi můj starý tvrdý křupnul, ale hlavně jsem akutně potřebovala vyměnit fólii.
V obchodě mi paní doporučila měkký obal, ke kterému byla v balení dokonce fólie. Nabídla mi, že mi fólii nalepí. Mezitím, co lepila, mi řekla cenu i s tím, že mi dá lepení fólie zdarma, i když za něj normálně chce peníze.
Když došlo na placení, zeptala se mě, jestli nemám korunu. Ochotně jsem tedy otevřela svoji peněžeknu a chvilku hrabala korunu, přičemž jsem podotkla, že drobáků mám trochu moc a ráda se jich zbavím. Paní byla nadšená a nabídla mi, že se mnou drobáky vymění za papírové peníze. Vysypala jsem tedy obsah svojí peněženky na pult.
Usmála jsem se nad překvapeným výrazem prodavačky, když uviděla tu hromadu drobáků. Začala počítat.
"100... 230... 350..."
Čísla šla rychle, až se prodavačka dostala k 500 Kč v padesáti, dvaceti a desetikorunách. Zbývala spousta korun, dvoukorun a pětikorun.
"To máme 600 Kč a tři korunky Vám zbydou," prohlásila s nevěřícným výrazem, když mi podávala pětistovku, stovku a zbylé drobáky.
Došla jsem ke dveřím se slušným "Nashledanou" a za sebou jen slyšela: "To jsem ještě neviděla, aby někdo měl 600 v drobných."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.