Cvičení trochu jinak

27. ledna 2014 v 16:21 | van Filuta |  Co se mi událo...
Může to znít divně, ale je to tak! Mrs. Bieber a Slečna Original (na mě se nedívejte, já ty přezdívky nevymýšlím - občas možná trošku něco upravím...) uspořádaly záchodové cvičení... Hned vám to vysvětlím.
To jsem šla na chodbu, abych na chvíli vypadla z třídy a pročistila si hlavu, když se vedle mě objevila Mrs. Bieber a Slečna Original, které se vrátily ze služby v šatně - zrovna u nás na škole probíhalo okresní kolo matematické olympiády a naše třída už od šestky pomáhá, jelikož naše bývalá třídní má matematickou olympiádu na starosti. S olympiádou se táhne i služba v šatnách, která se každou hodinu střídá, aby bránila zuby nehty věci zúčastněných a někdo jim něco neukradnul.
"My jsme v šatně cvičily," pochlubila se Mrs. Bieber.

Podívala jsem se na ni s pozdviženým obočím, aby mi vysvětlila, co tím chce říct.
Obě se usmály a zatáhly mě na dívčí záchody. Přešly k oknu naproti dveřím a zatím, co jsem přešla ke stěně a bokem se o ni opřela, Mrs. Bieber vytáhla svůj iTouch. Opatrně, aby nespadl, ho opřela do rohu mezi zdí a oknem na parapet. Zapnula nějakou aplikaci, kde se střídají různé cviky, které máte uskutečnit.
No... Cvičení to bylo velmi zajímavé, jelikož na záchodech není moc prostoru a samozřejmě se nikomu nechtělo až na zem... Sklapovačky o parapet ještě nebyly tak zvláští, to se ještě celkem dalo, ale pak... Pak naskočil úkol, že mají stoupat na lavečku, či něco podobného a zase zpátky na zem. Nic tak vyvýšeného však na záchodech není a tak začaly improvizovat. Předkopávaly, přičemž bouchaly nohama do stěny s tím, že jakože stoupají na tu stěnu.
Okolo mě ze záchodů prošla Pegy, další má spolužačka. Věnovala mi nechápavý pohled směrem k holkám. "Co to má být?" zeptala se, když si umývala ruce.
Pokrčila jsem rameny. "Rozcvička," odpověděla jsem a zazubila se na ni.
Protočila oči a odešla.
Sotva odešla, všimla jsem si, že se za mnou u myvadel tvoří hlouček nějakých malých holek, nejspíš páťaček, možná čtvrťaček. Něco si šeptaly jako největší drbny a pořád pokukovaly na holky. Ty je neviděly, protože cvičily zády ke dveřím.
Už jsem se těch holčin chtěla zeptat, co se jim nelíbí, když se jedna ozvala ještě značně dětským hláskem: "Hop, hop, hopity, hop!"
Zarazilo mě to a radši jsem k nim zůstala otočená zády a dělala, že jsem je vůbec neslyšela.
K té, která začala, se postupně přidávaly i ostatní. "Hop, hop, hopity, hop!" odříkávaly stále dokola do rytmu skoků Mrs. Bieber a Slečny Original.
Holky se zarazily a otočily na tu bandu bláznivých dětí. Malé se velice rychle vypařily, načež jsme se s Mrs. Bieber a Slečnou Original podívaly na sebe.
"Co to bylo?!" vyprskla jsem se smíchem.
Smály jsme se ještě ve chvíli, kdy jsme se společně se zvoněním vracely do třídy a Pegy se začala smát taky, jen co nás uviděla ve dveřích.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.