Matematika

24. ledna 2014 v 22:32 | van Filuta |  Co se mi událo...
Jasně, asi si řeknete, že matika je nuda, že v ní se lidi v jednom kuse mučí nemožnými příklady, které spočítají jen ti divní lidi, co se s matikou kamarádí. Přiznávám, že já jsem s matikou větší kamarádka, než s jazyky... Ale myslím si, že i v matice může být sranda, což snad i dokazuje tato příhoda z dneška...5. hodina - matematika. Jeden spolužák, Tanečník, jak říká Mrs. Bieber (říkám vám rovnou, že Mrs. Bieber má ve zvyku dávat přezdívky, které na lidi vůbec nesedí... Já, prosím, jsem prý Losos! A jsem na to hrdá!), nebyl na matiku, protože šel dobrovolně za naši třídu na školní kolo recitační soutěže.Normální hodina matiky plynula celkem rychle po tom, co nám učitelka s omluvou, že nestíháme, rychle vysvětlila řešení slovních úloh pomocí soustavy rovnic. Už se blížilo zvonění, když se ozval z chodby rachot a vzápětí někdo zaklepal na dveře naší třídy.
Dveře se otevřely a vešel vysmátý Tanečník se slušným: "Dobrý den." Jako vždy kráčel svou podivnou chůzí, kterou ani nevím, jak bych popsala... Taková kolébavá a strašně vtipná, možná proto Tanečník.
Učitelka se na něj usmála a zeptala se: "Už to skončilo?"
"No..." začal Tanečník, ale to už se naše bývalá super třídní ptala dál. "A vyhráls?"
"Tak z pěti zúčastněných z té druhé kategorie jsem první, takže jo."
"Výborně," zajásala učitelka. "Škoda, že jsme tě neslyšeli," promluvila snad za celou třídu.
Učitelka s ním prohodila ještě gratulaci a začala si balit saky paky. Pak se zvedla a s milým "Tak se mějte děcka a hezký víkend," se zvedla k odchodu. Zarazil ji však hlasitý výbuch smíchu.
"Ještě nezvonilo, paní učitelko!" ozvalo se sborově několik lidí.
"Učitelka se taky rozesmála a sedla si zpátky. "To je tím Tanečníkovým příchodem, úplně mě to zmátlo."
Naštěstí do zvonění zbývaly asi čtyři minuty, takže jsme měli pohodičku, protože se učitelce už něchtělo včechno znovu roztahovat.

A pak je tu ještě jeden důkaz, že naše matikářka má smysl pro humor. Tedy aspoň to bylo originální, nikdy by mě nenapadlo, že by se mi mohlo něco takového stát...
Donesla opravené písemky a naše složky, do kterých zakládá všechny písemky podle jmen a dala je službě, aby je rozdali. Mrs. Bieber dostala písemku dřív a vypadala docela spokojeně se svým výkonem. Už si písemku dávala do složky a zvedala se se žákovskou, že si zajde pro známku, když konečně došla služba s mou písemkou.
Chvíli jsem na svoji dvojku nechápavě hleděla, jelikož byla napsaná až napodruhé. Jak se zdálo, nejdřív špatně odečetla body a napsala mi za jedna, když si všimla chyby. Jedničku zaškrtala a body přepsala. Pak však asi zjistila, že body špatně spočítala, takže zaškrtala i ty a napsala je znovu. Vedle totoho škrtacího výkonu připsala dvojku.
A těsně vedle zaškrtané jedničky bylo velkým tiskacím písmem napsáno SORRY. Mrs. Bieber se na mě na oko naštvaně podívala. "Já dostanu trojku a nic a tobě se ještě omluví za to, že ti dala za dva. Toš co to je, toto?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katynka Katynka | 24. ledna 2014 v 23:26 | Reagovat

Skvělý článek, opravdu jsem se nasmála :DD

2 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 25. ledna 2014 v 14:01 | Reagovat

Oh! Děkuji, děkuji! :-D

3 Werull Werull | 25. ledna 2014 v 21:13 | Reagovat

Opravdu originálně pojmenovaná přezdívka...nedivím se, když tak chodí tak je to fakt na výbuch smíchu :DDD

4 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 26. ledna 2014 v 14:27 | Reagovat

To jo. :-D Jsme si dělaly srandu, že jim při recitaci zatančil a proto vyhrál. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.