Zeměpis

22. ledna 2014 v 16:28 | van Filuta |  Co se mi událo...
Zrovna včera se stalo, že náš zeměpis byl docela zábavný. S naším učitelem zeměpisu je skoro vždycky sranda, pokud ho někdo opravdu hodně nenaštve, ale včera byl zeměpis vážně vtipný. A tak jsem tu, abych pověděla něco, co jen tak nezapomenu!

Učitel zrovna mluvil o zpracovatelském průmyslu, když se z vedlejší učebny ozvalo ječení řev zapšklé učitelky, u které se snad nikdy nestává, že by nebyla protivná (jó, stává, ale to musíte vzorně sedět v lavici, čumět do sešitu/učebnice/na ni a pomalu ani nedýchat). Učitel chvíli dál mluvil, ale když ječení neustalo, zvedl se a vyšel ze zeměpisné třídy. Všichni rázem zmlkli, aby slyšeli, co se bude dít.

Ozvalo se klepání, které ta babizna ani nemohla přes svůj jekot slyšet. Učitel vešel do třídy a bylo sylšet jeho odkašlání. Chvíli bylo moc rušno, aby byl pořádně slyšet, ale pak jsme všichni zachytili jasná slova: "Děti místo aby vnímaly mě, tak vnímají úhly a rovnoběžky."
Všichni jsme vyprskli smíchy a učitel se vrátil zpátky, taky se smíchem. Sotva zavřel dveře a vrátil se k učitelskému stolu, o který se jako vždy opřel, ozvalo se klepání zase k nám. "Dále."
Vešla učitelka, už trochu klidnější, ale očividně naštvaná. "Oni si to učivo ještě rádi zopakují," zavrčela.
"Jasně," odpověděl klidně učitel s pokrčením ramen. "Ale teď máme zeměpis, takže klídek."
A s tím se opět začal věnovat výuce a učitelky, která naštvaně odešla zpátky, si vůbec nevšímal.

O něco později se učitel ptal, co za zpracovatelský průmysl hodně určuje vyspělost státu. Nikdo nic neříkal, i když jsem, jak už to mám ve zvyku, řekla správnou odpověď tiše sama sobě, takže mě slyšela jen Mrs. Bieber, která vedle mě sedí.
Pak se však přihlásil jeden spolužák, o kterém moc ráda říkám, že mu jeho špeky lezou na mozek. Občas mi přijde, že je to vážně pravda, protože to, co pronáší, je pěkná blbost. "Zemědělství."
Všichni se chlámali jak šílení a ještě víc, když učitel prásknul hlavou do tabule v pokusu pochopit, jak může někdo říct dvě takové hlouposti zaráz - že zemědělství určuje vyspělost státu a je průmysl. Pak se na spolužáka podíval a s vražedným pohledem řekl: "Ty už radši mlč!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.