Zloději čokolády zaútočili!

8. ledna 2014 v 19:29 | van Filuta |  Co se mi událo...
Tak zase jsem jednou tady s něčím, co se opravdu stalo! Chtěla jsem to sem napsat už dřív, ale nějak jsem nevěděla, jak bych to pořádně popsala, což vlastně pořád nevím. Nicméně se pokusím odvykládat naši exkurzi do předvánoční Budapešti.

Psalo se 19. prosince a zbývaly jen dva dny do vánočních prázdnin. Naše třídní zařídila, že se druhý stupeň pojede podívat do Budapešti, a tak se v tento den pomalu scházeli všichni účastníci zájezdu.
Slíbila jsem kámošovi ze sedmičky, že si s ním v autobuse sednu. Když se mě na to ptal, neodpověděla jsem hned, ale pak mi došlo, že stejně nemám s kým sedět, takže... Proč ne? Jasně, věděla jsem, že naše třídní bude mít poznámky, že sedím zrovna s ním, já, tak hodná holka - to určitě...
Přeskočíme tu nudnější část, kdy se všichni kvartýrovali do autobusu a já s mým spolusedícím seděla na opačné straně, než bylo původně v plánu - hold se mi nechtělo tlačit se u dveří, abych se dostala úplně dozadu, takže jsme skončili vepředu, přímo za učitelským doprovodem. Začátek cesty byl docela fajn. Ještě byla tma, takže se nedalo kochat krajinou a tak jsme si vykládali.


... Po nějaké době ...
Vraceli jsme se do autobusu z benzínky a už byli za hranicemi. Řízek si odsedl za holkou z druhé devítky a vedle mě se, k mému překvapení, objevila Mrs. Bieber! "Čáu, jsem přišla na návštěvu!" řekla se smíchem a sedla si na volné sedadlo vedle mě.
Všimla si batohu, který můj spolusedící nechal pod sedákem před námi. Chvíli se na něj s pozdviženým obočím dívala a nic neříkala a mně bylo jasné, na co myslí. "Tak mu ten jeho děravý batoh prozkoumáme, ne?" navrhla jsem a spiklenecky se usmála.
"Děravý?" nechápala Mrs. Bieber.
"Zrovna před chvílí si všimnul, že má ten batoh roztrhnutý," odpověděla jsem s pokrčením ramen.
"To brzo," podotkla Mrs. Bieber a sklonila se k batohu, aby se do něj podívala.
Kývnula jsem a zasmála se, ale jen krátce, protože už jsem byla taky zvědavá, co v batohu má. Neviděla jsem do něj moc dobře, ale stejně jsem poznala, na co Mrs. Bieber narazila a zaujalo ji jako první. Hřebínek.
Ještě než se stačila zeptat, usmála jsem se. "Mě se neptej, proč s sebou tahá hřebínek, když má tak krátké vlasy." Rozesmály jsme se a Mrs. Bieber pokračovala v hledání.
"Pff! Žádné dobroty!" odfrkla si pohoršeně, když tu otevřela menší kapsu. "Ha!" vyhrkla a v očích se jí blýsklo. "Čokoláda!"
Naklonila jsem se blíž a uviděla, o čem mluví. "No teda... Vzít si na výlet čokoládu..."
Mrs. Bieber se nenápadně ohlédla dozadu. Vytáhla čokoládu a rozbalila ji. Rozdělila ji na půlku, kterou pak rozdělila na další půlku, takže jsme si každá daly čtvrtinu čokolády. Mňam!
Čokoládu jsme znovu zabalily a schovaly do batohu, aby to vypadalo, že se nic nestalo. Však to určitě znáte, jakože nic...
Pak jsme si vykládaly a když jsem osaměla a Mrs. Bieber se vrátila na svoje místo, přišel ke mně zezadu poslední kousek nějakých sušenek, že pro mě. Podezřívavě jsem se na sušenku podívala a rozhodla se, že ji dám do batohu, jako náhradu za snědenou čokoládu. Aspoň něco.

Jak jsem se pak v duchu smála, když Řízek došel a myslel si, že já z čokolády nic neměla a ještě mi kousek dal. Já vím, jsem potvora... Ale přiznávám se k tomu dobrovolně!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cher Cher | Web | 8. ledna 2014 v 19:36 | Reagovat

Ty výlety se třídou jsou vždycky  nejlepší :-)

2 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 10. ledna 2014 v 16:33 | Reagovat

To je pravda, člověk si vždycky užije legraci. :-) A to jsem vynechala část s dlažební kostkou... :-D

3 Werull Werull | 28. ledna 2014 v 20:04 | Reagovat

Dlažební kostka byla nejlepší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.