Hlášky, co se jen tak nezapomínají - 2. díl

11. března 2014 v 22:15 | van Filuta |  Kecy v kleci
Tak jsem se spokojeně vrátila z přípravek, zařídila vše potřebné a zbyla mi chvíle času, kterou jsem se rozhodla patřičně využít. Takže jsem tady, abych pokračovala ve svých hláškách, co jsem buď sama řekla, nebo slyšela od ostatních. Jedna z nich je dokonce z dneška.

Naše bývalá třídní, o které jsem již psala, měla celkem nedávno narozeniny. Protože je to fakt super učitelka, složili jsme se celá třída na nějakou tu maličkost pro ni. Tím myslím kytici a bonbonieru.
Učitelka byla jako vždy nadšená, takže se s námi všemi podělila o svou bonbonieru a kytici si zálibně prohlížela. Poděkovala nám a zbytek hodiny jsme se neučili, ale vykládali s ní.
Chvíli jsme měla svůj čokoládový bonbon na lavici, než jsem se odhodlala ho sníst. Tatiana, mňam!
Mrs. Bieber už měla bonbon snězený a chvíli po tom, co jsem ho snědla i já, se ozvala s velmi zajímavým výrokem: "Tatiana se vyrábí v Iráku atomovkama."
Hleděla jsem na ni, jako bych byla největší hňup, co nic nepochopí, ale vážně jsem nepochopila, jak ji něco takového mohlo napadnout. "Jasně," odpověděla jsem a smála se.
Mrs. Bieber se chvíli tvářila uraženě, ale pak se taky rozesmála.


Teď vytáhnu jednu ze starších příhod. Opět ze zeměpisu. A ano, opět s Bikerem a Amerikou.
Vracíme se tedy zpátky do doby, kdy jsem byla v sedmičce. Náš učitel zeměpisu byl na škole nový a měl nás tedy první rok.
Probírali jsme Ameriku, když se učitel zeptal, jaká plodina je pro Ameriku typická - vždycky nás takto zapojuje do hodiny, v průběhu výkladu nám dává otázky, abychom výklad doplnili.
"Hamburgry," ozval se Biker.
Učitel na něj chvíli nechápavě hleděl. "Ty myslíš, že hamburgry rostou někde na stromě? To ti roste třeba kráva jen tak na zahradě?" odpověděl mu učitel stejně stupidní otázkou.
"No tak američani pořád jí nějaké haburgry, tak by se jim hodilo, aby rostly rovnou na stromech," obhajoval se Biker.

Ták... Zbývá ta dnešní příhoda s naší letošní třídní v hodině angličtiny...
Kamčatka nebyla ráno ve škole, protože šla k zubařce. V hodině angličtiny si naše třídní hned všimla, že chybí. A tak začala spekulovat, proč.
"To šla z kopce a spadla?" zeptala se (Kamačatka, stejně jako já, totiž bydlí v části dál od města, která je ve svahu a on je ten kopec docela příkrý, takže ho mají rádi cyklisti - při jízdě dolů, samozřejmě; nahoru se jim moc nelíbí).
Já se jen usmála a odpověděla tak, že mě učitelka nemohla slyšet - i když kdo ví, ta slyší všechno: "Spadla z kopce, skutálela se dolů a teď nemá zuby, tak šla k zubařce."
Mrs. Bieber málem vyprskla smíchy. Naštěstí to vypadalo, že se směje něčemu jinému, ne mojí poznámce. "Tys na to přišla," podotkla, když se trochu uklidnila.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | 14. března 2014 v 15:29 | Reagovat

tyjo super blog, vždycky se nasměju a ty tvoje hlášky jsou nejlepší :)

2 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 15. března 2014 v 13:11 | Reagovat

Děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.