Cestování

14. dubna 2014 v 20:48 | van Filuta |  Co se mi událo...
Tak protože jsem se už zase chvíli neukázala, dokopala jsem se dnes k tomu, abych zase něco sesmolila. :-)

Nedávno, když už jsem byla jen kousek od zastávky autobusu, dohnali mě Biker a Tanečník. Řešili střední školy - v poslední době časté téma. Moc jsem je nevnímala, přecejen jsem jejich rozhovor neslyšela od začátku.
Šla jsem asi metr za nimi, dokud jsme nedošli na zastávku, kde nás dohnala Pegy a Kamčatka. K mému překvapení se Biker otočil přímo na mě s otázkou, jak se mi dařilo na přijímačkách nanečisto. Řekla jsem, že to vypadá slibně.

Přešli jsme k tématu dojíždění na střední. Tanečník se jen usmál: "Tak já to mám jednoduché. Nastoupím do autobusu, přejedu na točnu a jsem u školy."
Přikývla jsem. "Já asi vystoupím na náměstí a pak si udělám procházku."
Biker se na mě podíval a trochu překvapeně se ujištoval, jestli to myslím vážně. Jako bych snad nemohla chodit pěšky do školy...
Chvíli bylo ticho. Biker se na mě znovu podíval a oznámil mi: "Ale počítej s tím, že ve třeťáku a čtvrťáku budeme jezdit autem do školy."
Usmála jsem se a pokrčila rameny. "Když to říkáš," odpověděla jsem.
"Tak neříkej, že bys nevyužila taxíka."
"Jasně, že využila."
"Ráno tě naberu, pak sjedem dolů pod kopec, tam na nás už bude čekat Cip a Prcek, ty naberem taky a pak frčíme do školy," začal hned plánovat naši cestu.
Autobus přijel a všichni jsme do něj nastoupili. Biker se dál rozplýval nad svými plány dojíždění do školy, zatímco já v myšlenkách jen kroutila hlavou. To už bude mít úplně jinačí kamarády, které bude vyzvedávat.
Přejeli jsme na zastávku, kde Biker vystupuje. Jemně mě bouchnul do paže s obvyklým "Zdar", ale tentokrát ještě dodal: "Ale fakt to bude, jo?" načež vystoupil a vydal se domů.
Otočila jsem se od dveří a jen na chvíli se podívala na Tanečníka. Ten hleděl nahoru na strop autobusu, kde jsou vždy nějaké reklamy. "Ale nejeď s ním tu první jízdu," řekl a podíval se na mě.
"Proč?"
"Aby sis nemusela zařizovat pohřeb. Hele, tady je zrovna číslo na pohřební službu, zrovna jim můžeš zavolat."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.