Hlášky, co se jen tak nezapomínají - 4. díl

9. června 2014 v 22:02 | van Filuta |  Kecy v kleci
Takže jsem po dlouhé době, kdy nám nejel internet, byla jsem mimo ČR a pak jsem taky byla jednoduše líná tu něco psát, zase tady. Asi jste si všimli, že jsem kompletně překopala vzhled blogu, opět... No, ale kvůli mým hloupým žvástům, které beztak nikoho nezajímají, tu přece nejsem! Takže jdu psát další díl hlášek, který Mrs. Bieber už tak dlouho slibuju!

To byla hodina angličtiny. Cvičení v učebnici už jsme měli hotová, takže nám učitelka řekla, ať si vezmeme pracovní sešit na kdo ví jaké straně a uděláme nějaké cvičení.
Všichni si poslušně plnili cvičení, když přišla kontrola. Učitelka jako vždy postupně vyvolávala a vždy chtěla překlad věty v zadání. Přišla na řadu věta "I have a bad cold." a řešily se zrovna nemoci. Basketbalista, kterého vyvolala, se chvíli zamyslel a pak důležitě pronesl: "Měl jsem špatnou zimu."
Všichni se smáli, když se ke mně Mrs. Biber naklonila: "Ale já bych to asi taky tak přeložila..."Klasicky hodina zeměpisu, jak už jste si asi zvykli...
Dělali jsme zrovna prezentace o různých památkách, národních parcích a podobně, které jsme si náhodně vylosovali z promíchaných papírků, které nám dal učitel. Já vytáhla Velkou pyramidu v Gíze, Yosemitský národní park a Mount Rushmore.
Začala jsem s Mount Rushmore. Procházela jsem vyhledávač, abych taky měla něco i z jinama, než z wikipedie, že... Mrs. Bieber se od své Eiffelovky podívala ke mně a zarazila se. "Co? Český prezident odjíždí?"
Podívala jsem se na ni a nechápala, co to mele. Ukázala mi na odkaz, kde to přečetla. "Ale vždyť tam je čtyři prezidenti dohlíží!" odpověděla jsem jí se smíchem.

I ve třetí příhodě se vyskytuje Mrs. Bieber - máte smůlu, té se nezbavíte. Bylo to tehdy, jak se naše nová učitelka přírodopisu rozhodla, že nás nechá napsat školní kolo biologické olympiády a pak dva z nás zkusí vzít i na okresní. Kupodivu se mi podařilo dosáhnout v testu nejlepšího výsledku a hned po mně byla Mrs. Bieber. O poznávačce radši nebudu mluvit... Jak jsme chytře obracely zvířata, rostliny a šutry v pokusu najít jejich název...
Zkrátka a dobře jsme to byly my dvě, komu se podařilo dostat se dál, což znamenalo, že musíme udělat vstupní práci a ještě další práce. V jedné jsme měly zjistit hmotnost křemene, pomocí zadané hustoty a k tomu malý křemen, provázek, voda a nádoba. Všechno jsme tak nějak sesmolily, ale když nám vyšlo, že ten náš kamínek váží 2.600 kg, bylo jasné že to asi nebylo dobře...
Nicméně jsme se nějak domotaly k jakž takž přijatelnému výsledku a vydaly se za naší třídou, které právě končil tělocvik. Slečna Original za náma zvědavě došla a, nečekaně, se zeptala: "Co jste dělaly?"
Má odpověď byla prostá. "Házely šutr do vody a počítaly, že váží 2.600 kg."
Její výraz stál za to.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.