Hlášky, co se jen tak nezapomínají - 9. díl

16. února 2015 v 17:09 | van Filuta |  Kecy v kleci
To byl ještě jeden z těch chladnějších dní, kdy jsem si výjimečně vzala radši čepici, než klapky na uši...
Škola ten den už skončila a každodenní tlačenice v šatně šla opět mimo mě, protože jsem si chytře počkala opodál, až se místo u skříněk naší třídy uvolní. Když jsem se konečně dostala ke své skříňce, kterou mi má spolusedící nechala odemčenou, protože mezitím stihla odejít, zůstávalo v podzemních šatnách už jen pár lidí. V klidu jsem se přezula, oblékla a zrovna jsem si narazila svou černou čepici s chlupatou zářivě zelenou bambulí na hlavu, když se za mnou ozval Hokejka, který, kupodivu, odcházel mezi posledními. "Van jaký kaktus!"


Sice už dost stará hláška, ale pořád skvělá! Vlastně jsou obě skvělé...
Ze začátku roku jsme v matice probírali negace, což nejspíš většina lidí ani nechápe, proč patří do matiky. Je to spíš takové slovíčkaření. Když máte větu negovat, máte ji vlastně říct v opačném významu. Takže třeba z věty 'Babička šla nakoupit.' při negaci uděláte 'Babička nešla nakoupit'. Prostě taková češtino-matika.
Učitelka nám říkala různé věty a nechávala nás, ať zkusíme negace vytvořit.
"Eva má zelený svetr," řekla učitelka a čekala, kdo poslušně řekne 'Eva nemá zelený svetr.'.
Bajzi se hned s úsměvem ozval: "Eva není."
Sotva se třída dosmála, pokračovala učitelka dál: "Ivan není nejvyšším chlapcem," a opět čekala na správné znění 'Ivan je nejvyšším chlapcem.'.
Ale opět se ozval Bajzi s výtečnou reakcí: "Ivan není chlapcem!"

A opět nesmím zapomenout na něco od našeho výborného pana učitele fyziky.
K tabuli přišel Jennifer, který neměl zrovna svůj den, a tak, když byl delší chvíli úplně mimo, pan učitel se mu snažil napovědět. Jenomže Jennifer kazil i to, co mu učitel diktoval.
"Člověče, vy jste úplný magor!" zahalekal učitel, když už nevěděl, jak Jennyho sabotáž překazit. Popadl svůj telefon a nechal ho přečíst jméno další oběti zkoušení. Naneštěstí to vyšlo zrovna na Hokejku.
Sotva přišel k tabuli, začal psát, co Jennifer nezvládnul, ale psal obřím písmem, takže se vzápětí od pana učitele ozvalo nechápavé: "Vy píšete klínovým písmem?"


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 veju veju | 16. února 2015 v 17:25 | Reagovat

prý že se ti s tím nechtělo piplat :D,vždyť je to suprově napsané
napsané, škoda jenom ze je toho tak málo

2 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 16. února 2015 v 18:05 | Reagovat

[1]: Taky, že nechtělo... A přesně proto je toho tak málo. :-D Musíš si počkat na další díl, ale ten zase až napíšu i něco jiného, aby pořád nebyly jenom hlášky - i když se sama už těším na příští speciál. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.