Filutin cestovatelský deníček - Belgie - 7. díl

11. května 2017 v 21:33 | van Filuta |  Výlety jedné Filuty
Nadešla sobota a nás čekala dlouhá cesta na výlet do Amsterdamu, kde jsme přímo v programu měli psáno, že nás čeká prohlídka města pěšky i lodí. Jako bonus nám dělali průvodce dva belgičtí učitelé - jeden si vysloužil přezdívku Bodybuilder, druhý byl jednoduše označován jako Ten Zmatený. Dohromady tvořili jednu z nejvtipnějších dvojic, jakou jsem kdy viděla.
Už po chvilce, kdy jsme se vysypali v Amsterdamu a vyrazili na náš výlet, se vzduchem linul čich trávy. Měla jsem rýmu a nic necítila, ale Duhofilka vedle mě byla naštvaná, protože jí tráva smrdí. Kdežto já pak i z pasivního dýchání kouře začala kašlat.


U jednoho obchodního centra jsme chvíli stáli a čekali, když se pár kluků od nás začalo bavit holuby poskakujícími všude okolo. Jednomu z kluků se povedlo jednoho holuba nalákat sobě na ruku jako papouška. Holub si pak spokojeně zobal rozdrobené pečivo z dlaně svého živého bidýlka. Kluci si holuba párkrát prostřídali a nakonec, než opět odletěl, si ho na ruku vzal i Ten Zmatený učitel.
Rozhodně nadšenější reakce, než když jsme měli rozchod a naše obvyklá dvojička si našla pěkné místečko s rozhledem na lodní křižovatku. Posadily jsme se, že si dáme jídlo, když se okolo nás důležitě producíroval jeden holub. "Fuj, krysa," pronesla znechuceně má spolusedící a kopla nohou směrem k holubovi. Ten uskočil, ale po chvilce se vrátil zpět i s partičkou dalších holubů. Nejspíš gang, co se nám měl pomstít. Jenže při dalším holubím pokusu se k nám přiblížit dostali co proto. Protože tentokrát Duhofilka otravného ptáka opravdu nakopla.

Musím uznat, že jinak je Amsterdam moc krásné město, přímo radost pohledět. I když mě pobavily některé rohové domy, kterým šly zdi do ostrého úhlu… Jak řekl jeden z našich učitelů - stavařova pomsta.
Dalším nemilým zjištěním byl fakt, před kterým nás varovali učitelé. Tedy že v cyklistickém městě platí pravidlo: Auta a tramvaje staví, kola boří.
A pro veselé zakončení jsme procházeli i uličkami s lehkými děvčaty, o kterých měl Bodybuilder zjištěny velmi zvláštní informace. Jako třeba přesný počet takto pracujících žen v Amsterdamu, že se tyto podniky nachází v nejstarší části města a kvůli síle červených světel v zimě uličky nejsou vůbec zasněžené. Ten Zmatený pak dodával vtípky na náhodného účastníka zájezdu vedle něj, o kterém pronesl, že se mu určitě některá ženština líbila, a tak ho vyzvedneme až cestou domů.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je libo více cestovatelských článků?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.