Hlášky, co se jen tak nezapomínají - 43. díl - SPECIÁL

26. května 2017 v 20:56 | van Filuta |  Kecy v kleci
Tak si myslím, že dlouho nebyl speciál. Co říkáte? Dáme si jeden?
Jistě, že ano! Naší dnešní hvězdou na vzestupu se tedy stává třídní vtipálek House!
Pokud si tento díl čtou spolužáci, kteří by rádi vykopli House z vodáku, pak vám chci tímto vzkázat: Víte, jak strašná nuda ve třídě bude, když tento rok proletí?

Hned na zahřátí si dáme krapet stavařského humoru.
V architektuře jsme hned ze začátku roku řešili bytovou normu a podobné věcičky, co by správný stavař měl znát, aby mohl cokoliv navrhovat. Dost detailně jsme probírali dispozici domů - tedy rozmístění místností. Zrovna nám učitelka říkala, že na záchod se vždy musí přes chodbu, aby ho od obytných místností dělily alespoň dvoje dveře.
"A šlo by to, že by nebyly dvoje dveře, ale třeba desetimetrová chodba?" zeptal se hned House.
Učitelka na něj vytřeštila překvapeně oči. "To si tam dáte golfové hřiště nebo co?" nechápala a užuž chtěla jeho připomínku přejít, když ji ještě napadla milá odpověď. "U Housů se hraje asi hokej po baráku."


Uspavačka hadů, která nás učila stavební materiály v prváku, začala nečekaně diktovat, až někteří z rychlého probuzení z polospánku ani nestihli popadnout propisky do paprčí. Byl to případ i Herni.
"Co, že si máme napsat?" zeptal se zoufale, protože nevnímal dostatečně a Gahi mu ten den chyběl. Musel se tak obrátit k nejbližším lidem v okolních lavicích.
"Něco-odrážka!" odvětil důležitě House, protože sám nevěděl.

"Každý rok zkouším studenty, co mi odpoví," ozvala se učitelka v občance v rámci probírání práva. " Co byste dělali, kdybyste našli tisícovku?"
"Dám si ji do kapsy," odpověděl znuděně House.
Učitelka mlčky přikývla a pokračovala: "Tak najdu peněženku bez dokladů a v ní tu samou tisícovku. Ano, * je má přesně spočítané." (Naše učitelka má ve zvyku o sobě mluvit ve třetí osobě - Ave Ja!)
"To je drsná tisícovka, když se teleportuje," nadhodila jsem směrem k Duhofilce.
Než se vůbec stačila usmát mé poznámce, House už odpovídal: "Mám novou peněženku a peníze k tomu."
Učitelka znovu mlčky přikývla, tentokrát však s podezřívavě pozdviženým obočím. "Najdu peněženku, v ní doklady a tisícovku," dodala poslední situaci.
I na tu už měl House připravenou odpověď: "Tak mám novou peněženku, identitu a peníze k tomu."

Seděla jsem v lavici a opisovala si sešit po nemoci, když mi přímo před propiskou přistála ruka. Sledovala jsem ji až k hlavě a uviděla House. Ve tváři měl nezaujatý výraz, ale z ničeho nic se vesele usmál.
"Máš tam mladého!" upozornil mě a ukazázal směrem ke dveřím na chodbu. "Tak moc nezlobte!"

Osvědčený recept, jak být k někomu krutý? Stačí vám sehnat si člověka jako je House.
Třídou se nesl obvyklý přestávkový ruch, když za mnou a Duhofilkou přišla Prezidentka Zlomená ruka. Nejspíš nám chtěla něco říst, ale už se k tomu nestačila dostat.
House, rozvalený přes obě židličky, protože jeho spolusedící nebyla ve škole, zavolal přes třídu na Sýkorku: "Sýkorko? Co bys dělal, kdybys byl na 1 den holka?"
Sýkorka se na chvilku zamračil. Pak pokrčil rameny a odvětil: "Normálka."
Housovy oči zazářily náhlým nápadem. "Prezidentko Zlomená ruko?" otočil se směrem k naší trojičce, která už přesně věděla, co přijde. "Co bys dělala, kdybys byla na 1 den holka?" zeptal se s milým úsměvem.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.